Gaisa spiediena tests

KAS IR ĒKAS GAISCAURLAIDĪBAS TESTS?
(jeb blower door test / hermētisma tests / ēkas blīvuma tests)

Ēkas gaiscaurlaidības tests, jeb Blower Door tests, ir process, kas palīdz izmērīt ēkas hermētiskuma pakāpi. Tests tiek veikts saskaņā ar standartu LVS EN ISO 9972:2016. Veicot ēkas gaiscaurlaidības testu, tiek radīta 50Pa spiediena starpība ar ārējo vidi. Tādā veidā tiek noskaidrota norobežojošo konstrukciju hermetizācijas darbu kvalitāte un ēkas gaisa caurlaidības rādītāji, t.sk. to atbilstība LBN 002-15 prasībām. Papildus tiek izmantots aprīkojums (termokamera, dūmu ģenerators), lai noteiktu konkrētu mezglu kvalitātes novērtēšanu, piemēram, logu un durvju montāža, konstrukciju savienojuma vietas. Rezultātā tiek sagatavota ēkas gaiscaurlaidības testa atskaite.

KĀPĒC IR NEPIECIEŠAMS ĒKAS BLĪVUMA TESTS?

Ar Blower Door testa palīdzību problēmu iespējams noteikt jebkurā mirklī, jebkurā sezonā, tādējādi iegūstot iespēju laicīgi atrisināt potenciālās problēmas un padarīt ikdienas dzīvi ēkā komfortablu un ērtu. Ar gaiscaurlaidības testa palīdzību var noskaidrot ēkas atbilstību būvniecības normatīvu prasībām, nekvalitatīvi izbūvētus mezglus, kā arī novērst konstrukciju turpmākus bojājumus un atrast iespējas samazināt ēkas ekspluatācijas izmaksas, t.i. izmaksas par enerģiju.

KĀ MĒS VARAM PALĪDZĒT?

SIA "Efekta" komandā strādā speciālisti, kuri, pielietojot teorētiskās zināšanas praksē, sniegs ne tikai profesionālus pakalpojumus, bet arī nepieciešamos skaidrojumus un atbildes uz Jūs interesējošajiem jautājumiem. Mūsu rīcībā ir viss ēkas blīvuma testa veikšanai nepieciešamais aprīkojums, t.i. Blower Door iekārta, termokamera utt. Nepieciešamības gadījumā sniegsim arī konsultāciju un piedāvājumus izdevīgākai problēmu risināšanai un novēršanai ilgtermiņā.

Kādēļ izvēlēties mūs?

  1. Kvalificēti specialisti ar pieredzi nozarē, kas darbus veiks kvalitatīvi un operatīvi
  2. Pieredze gaiscaurlaidības testa veikšanā gan privātmājām, gan sabiedriskām ēkām
  3. Detalizētā atskaite ar skaidrojumiem par paveikto un potenciāliem problēmu risinājumiem
  4. Konsultācijas un atbildes uz Jūs interesējošajiem jautājumiem
  5. Godīgums un atbildība pret klientu, kas uztic mums savu problēmu un ļauj sniegt padomus

SIA "Efekta" komandai klienta viedoklis ir prioritāte. Uzticot savu problēmu mums, Jūs iegūsiet risinājumus un ieteikumus ēkas stāvokļa uzlabošanai un saglabāšanai ilgtermiņā.

Biežāk uzdotie jautājumi:

Vai gaisa spiediena tests sniedz to pašu, ko termogrāfija?

Gaisa spiediena tests un termogrāfija ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas; termogrāfija vizuāli atspoguļo virsmas temperatūru un tās noplūdi, savukārt, gaisa spiediena tests nosaka konkrētas spiediena izmaiņas zonas jebkurā telpā, uzrādot temperatūras zaudēšanas iemeslu un labojamo vietu. Gaisa spiediena tests ir apjomīgāka un sarežģītāka pārbaude, nekā termogrāfija, un prasa pamatīgu sagatavošanos.

Kas ir Blower Door ierīce un kā tā strādā?

Blower Door ir ierīce, ar kuras palīdzību tiek veikts gaisa spiediena tests. Ar tās palīdzību tiek krasi mainīts spiediens pārbaudāmajā telpā, lai radītu vēja rezultātā notiekošās spiediena maiņas imitāciju. Ierīce spēj radīt spiediena atšķirības un izmaiņas, tādējādi precīzi nosakot defektus.

Ierīces uzbūve sastāv no četrām daļām:

  1. Durvju paneļa, ar kura palīdzību uzstāda ventilatoru
  2. Ventilatora, kas rada spiediena maiņas un tās arī mēra
  3. Divu kanālu diferenciālā manometra, kas gan mēra gaisa plūsmas, gan veic datu aprēķinu
  4. Ventilatora ātruma vadības bloka

Blower Door ierīci izmantot gaisa spiediena testos spēj tikai kvalificēti profesionāļi, tādēļ varat paļauties uz mums – darbu veiksim kvalitatīvi un precīzi.Piesakieties uz konsultāciju pie Efekta komandas speciālistiem, un mēs Jums palīdzēsim saprast pakalpojuma procesus un īpatnības, kā arī atbildēsim uz Jums interesējošajiem jautājumiem. Uzticiet problēmu noteikšanu mums, un Jūs iegūsiet komfortu un finansiālo ietaupījumu ilgtermiņā!
Sazinies ar mums

DAŽI NO PROJEKTIEM

atsauksme viens

Hanzas perons. Hanzas iela 16A, Rīga

Ārdurvju hermetiskuma pārbaude

atsauksme viens

Dzīvojamā ēka. Stopiņu novads

Ēkas daļas gaiscaurlaidības pārbaude

atsauksme viens

Cēsu pilsētas stadiona tribīnes. Valmieras iela 6, Cēsis

Ēkas daļas gaiscaurlaidības pārbaude

atsauksme viens

Dzīvojamā ēka. Celtnieku iela, Babīte

Ēkas un ēkas daļas gaiscaurlaidības pārbaude

Skatīt visus pakalpojumus

+

gadu
pieredze

+

veiksmīgu
projektu

+

sadarbības
partneru

Jaunumi

Pilnveidots mājokļu iegādes atbalsta mehānisms

Pilnveidots mājokļu iegādes atbalsta mehānisms

Labas ziņas no Ekonomikas ministrijas - ir būtiski pilnveidots mājokļu iegādes un būvniecības atbalsta mehānisms. Lai veicinātu nacionālā dzīvojamā fonda renovāciju, valsts garantijas apmērs tiks palielināts par 5%, ja iegādājamās dzīvojamās telpas atbilst “A” ēku energoefektivitātes klasei vai ir gandrīz nulles enerģijas ēkas. Garantijas apmēra palielinājums par 5% būs stimulējošs faktors, lai sabiedrībā rastos lielāks pieprasījums pēc energoefektīviem mājokļiem, tādējādi arī paaugstinot sabiedrības dzīves kvalitāti un vienlaikus veicinot arī pašreizējo ēku atjaunošanas kvalitāti, sasniedzot...

Uzzināt vairāk

Zvani +371 26431341